Belka
Poniedziałek, 8 Marca 2021   imieniny: Beata, Stefan, Wincenty
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Elektromonterzy Enei Operator przywracają zasilanie

Data publikacji: 2017-09-03, Data modyfikacji: 2017-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Elektromonterzy Enei Operator przywracają zasilanie

Enea Operator przywróciła dostawy energii elektrycznej do wszystkich Odbiorców po nawałnicach, które przeszły przez Polskę 11 sierpnia. Naprawa uszkodzeń sieci o niespotykanej dotąd skali miejscami wymagała odbudowy prawie całych ciągów liniowych i postawienia ponad 2,5 tys. słupów. Tytaniczną wręcz pracę brygad, Enea Operator pokazała w specjalnie przygotowanym filmie.

1000 pracowników Enei Operator wspomaganych przez firmy zewnętrzne, codziennie od rana do nocy, niemal bez przerwy, zaangażowanych było w odbudowę ponad 400 km linii energetycznych zniszczonych przez sierpniowy kataklizm. Najdramatyczniejsza sytuacja była na granicy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego – w okolicach Chojnic, Tucholi oraz Sępólna Krajeńskiego i Nakła. Bohaterowie krótkiego spotu przygotowanego przez Eneę Operator to elektromonterzy pracujący właśnie na tym obszarze.

Film pokazuje nie tylko pracę brygad energetyków, usuwających skutki nawałnic. Widać na nim również drogę transportu nowego słupa, problemy z jakimi borykali się monterzy podczas dojazdu do miejsc awarii oraz proces montażu słupa w miejscu starego, połamanego przez żywioł. Spółka pokazała ujęcia zarówno okiem tradycyjnej kamery, jak również z drona czy kamer gopro. Obraz  bardziej niż wszelkiego rodzaju statystyki czy materiały prasowe, pokazuje wysiłek brygad przy odbudowie zdewastowanej infrastruktury sieciowej.

Enea, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
ostródzki

Powiat ostródzki - siedzibą jest Ostróda. Znajduje się w części zachodniej województwa warmińsko-mazurskiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Sąsiaduje z 6 innymi powiatami: lidzbarskim, olsztyńskim, nidzickim, działdowskim, iławskim i sztumskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Miłomłyn, Morąg, Miłakowo, Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Ostróda.

Na terenie gminy Grunwald znajduje się pole słynnej bitwy z Krzyżakami, która miała miejsce w 1410 roku. Życie mieszkańcom i turystą umilają widoki widoczne z rejsu po Kanale Ostróda-Elbląg. Urządzenia hydrotechniczne stanowią wyjątkowy zabytek nie tylko w skali Polski, ale i świata. Rzeźbę terenu ziem wchodzących w skład powiatu ukształtowały lodowce sprzed ponad 20 tys. lat.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola