Belka
Poniedziałek, 8 Marca 2021   imieniny: Beata, Stefan, Wincenty
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Optoelektronika – element strategii zrównoważonego rozwoju Państwa

Data publikacji: 2017-10-26, Data modyfikacji: 2017-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Optoelektronika – element strategii zrównoważonego rozwoju Państwa

Optoelektronika jako prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, której domeną jest skuteczne wykorzystanie właściwości światła jako nośnika informacji, ma kluczowe znaczenie w rozwoju kraju. Jak skutecznie się nią posługiwać i w jakich obszarach gospodarki i przemysłu ma największy potencjał – będzie można dowiedzieć się od ekspertów podczas III edycji Konferencji Optoelektronicznej.

Wydarzenie jest przygotowywane przez spółkę PCO S.A., czołowego, krajowego producenta sprzętu optoelektronicznego, przy współudziale Wojskowej Akademii Technicznej, Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki oraz Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja Konferencji Optoelektronicznej odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 roku w Hotelu Windsor w Jachrance pod hasłem: „Optoelektronika ważnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju Państwa”.

Tak jak w ubiegłych latach, dwudniowa konferencja będzie miała charakter naukowo-techniczny, otwarty. Spotkanie z ekspertami branży oraz praktykami podzielono na 2 osobne bloki tematyczne. Pierwszy z nich zatytułowano: „Oczekiwania i możliwości rozwoju optoelektronicznych systemów dla bezpieczeństwa Państwa.”, drugi „Optoelektronika kreatorem nowej rzeczywistości”.

Głównym celem wydarzenia jest podjęcie tematu rozwoju optoelektroniki w Polsce oraz poszukiwanie form i zakresu współpracy pomiędzy nauką, przemysłem i końcowym użytkownikiem. Dotychczasowe edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Brali w nich udział m.in. przedstawiciele Kierownictwa MON, kadry naukowej, w tym władz najważniejszych technicznych uczelni wyższych w Polsce, a także przedstawiciele licznych instytutów naukowo-badawczych oraz przemysłu.

Opierając się na naszych doświadczeniach wyniesionych z dwóch pierwszych edycji konferencji, myślę, iż tegoroczna  będzie również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy w tej niezwykle ważnej i obecnej we wszystkich obszarach życia, dziedzinie nauki i techniki jaką jest optoelektronika. - mówi Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A. Zapraszam do udziału w konferencji i do prezentacji koncepcji, wyników badań oraz projektów z zastosowaniem rozwiązań optoelektronicznych. – dodaje Ryszard Kardasz w imieniu organizatorów konferencji.

PCO S.A, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: PCO S.A
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
ostródzki

Powiat ostródzki - siedzibą jest Ostróda. Znajduje się w części zachodniej województwa warmińsko-mazurskiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Sąsiaduje z 6 innymi powiatami: lidzbarskim, olsztyńskim, nidzickim, działdowskim, iławskim i sztumskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Miłomłyn, Morąg, Miłakowo, Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Ostróda.

Na terenie gminy Grunwald znajduje się pole słynnej bitwy z Krzyżakami, która miała miejsce w 1410 roku. Życie mieszkańcom i turystą umilają widoki widoczne z rejsu po Kanale Ostróda-Elbląg. Urządzenia hydrotechniczne stanowią wyjątkowy zabytek nie tylko w skali Polski, ale i świata. Rzeźbę terenu ziem wchodzących w skład powiatu ukształtowały lodowce sprzed ponad 20 tys. lat.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola