Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Padali, powstawali i do końca walczyli o jak...

Data dodania: 2018-10-19
W sześciu konkurencjach rywalizowali uczestnicy 15. Spartakiady Osób z Niepełnosprawnościami WTZ Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wśród 14 reprezentacji, które pojawiły się w ha... więcej »
 
 

We wrześniu 2020 roku nauczyciele dostaną 500 plus

Data dodania: 2018-10-19
Dwie kolejna podwyżki oraz od 500+ od 1 września 2020 r. obiecał nauczycielom wicekurator Wojciech Cybulski. Przy okazji reformę edukacji uznał za udaną. więcej »
 
 

Ostródzkie Amazonki zapraszają na spotkanie i...

Data dodania: 2018-10-19
Chcesz porozmawiać o tym, jak można żyć po raku, jak pomagać sobie i bliskim, jak się badać? Amazonki zapraszają. więcej »
 
 

W weekend piłkarskie mecze w różnych ligach na...

Data dodania: 2018-10-19
Miłośnicy lokalnego futbolu będą mieli co robić w sobotę i niedzielę. Na dziewięciu boiskach regionu nasze drużyny od III ligi do klasy rozegrają mecze w roli gospodarzy. Najwięce... więcej »
 
 

Nowe święto państwowe dodatkowym dniem wolnym od...

Data dodania: 2018-10-19
Ustanowiono nowe święto państwowe, które ma być obchodzone 19 października. Tego dnia będziemy świętować Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Czy to oznacza kolejny dz... więcej »
 
 

Spektakl After Before do zobaczenia w amfiteatrze

Data dodania: 2018-10-18
Zapraszamy na na niecodzienne wydarzenie kulturalne w naszym mieście: spektakl After Before w wykonaniu Teatru Tańca Caro z Siedlec. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. więcej »
 
 

W nocy wybuchł kolejny pożar pustostanu w...

Data dodania: 2018-10-18
W nocy w płomieniach stanął przeznaczony do rozbiórki dom przy ul. Sowińskiego w Ostródzie. Wiele wskazuje na to, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W budynku nie było l... więcej »
 
 

Nie chcemy być pracownikami tymczasowymi

Data dodania: 2018-10-18
W II kwartale 2018 roku zanotowano 18-proc. spadek liczby pracowników tymczasowych w Polsce. To jeden z większych spadków. W ocenie ekspertów ta sytuacja może zmusić agencje pracy tymc... więcej »
 
 

W Polsce zanotowano najwyższy w całej Unii...

Data dodania: 2018-10-18
Drożeją chleb, warzywa, mięso i energia. Najwięcej podrożały alkohol i papierosy. Najbardziej potaniały odzież i obuwie. To najlepszy wynik w Unii Europejskiej. Tylko czy mamy się z... więcej »
 
 

Most w Starych Jabłonkach gotowy przed terminem...

Data dodania: 2018-10-18
Z ponad miesięcznym wyprzedzeniem zakończyły się prace przy budowie mostu nad kanałem Warmińskim w okolicy msc. Stare Jabłonki w ciągu DK16. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 395
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostródzki

  Powiat ostródzki - siedzibą jest Ostróda. Znajduje się w części zachodniej województwa warmińsko-mazurskiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Sąsiaduje z 6 innymi powiatami: lidzbarskim, olsztyńskim, nidzickim, działdowskim, iławskim i sztumskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Miłomłyn, Morąg, Miłakowo, Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Ostróda.

  Na terenie gminy Grunwald znajduje się pole słynnej bitwy z Krzyżakami, która miała miejsce w 1410 roku. Życie mieszkańcom i turystą umilają widoki widoczne z rejsu po Kanale Ostróda-Elbląg. Urządzenia hydrotechniczne stanowią wyjątkowy zabytek nie tylko w skali Polski, ale i świata. Rzeźbę terenu ziem wchodzących w skład powiatu ukształtowały lodowce sprzed ponad 20 tys. lat.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola